Personální report
AUběhla nějaká doba a Hawks přibyla nová mladá síla. Hned před létem se k nám přidala slečna Domča. Dále do týmu přišlo šikovné duo z kroužku Siki a Šuhaj.
Členové
Přepad
Ač po dlouhé době, ale přeci jsou na světě fotky z našeho přepadu dětského tábora Myšáků. Děkujeme jim za parádní zážitek a snad si i oni užili naši přítomnost.
Fotky
Navštívili jsme
Za léto a podzim letošního roku jsme navštívili řadu větších i menších akcí jako byl například Protector X (odkaz), PA Larp Eden, tradiční Alfa 03 na jejíž report se můžete v dohledné době těšit a jako poslední Radition.
Airsoftové odpoledne
Děkujeme všem zúčastněným a spřáteleným týmům za účast a podporu.
Mimo jiné také děkujeme Petru Jedlinskému z Bílé vločky.

V neposlední řadě děkujeme sponzorům a také Tynně z postradatelných za fotky – snímky od našich fotografek budou v sekci galerie brzy doplněny.

Hawks přijímají opět do svých řad Robíka, který doplní jeho oblíbený :) sniper (bravo) tým.
Fotky
Charlie 02
O víkendu 12-14.4. proběhl víkendový výcvikový camp v Novohradských horách. Děkujeme PatMat týmu za pěknou hru a fajn nedělní ukončení.
Fotky
Nový člen
V březnu 2013 tým přibral nového člena - Bromíka, můžete se na něj těšit na námi navštívených akcích.
Fotky z treninku
24.2. k nám zavítala na trenink milá návštěva. Díky Tynno.
Fotky

e-mail:
sajhawks@gmail.com

SAJ hawks o.s.
Ledenická 1147/120,
České Budějovice, 370 06

telefon: +420 775 077 135,
+420 774 646 462

Podporují nás

Vznik jednotky se datuje k roku 1999. Tehdy se pár kamarádů, kteří spolu pravidelně jezdili na airsoftové akce, rozhodli více organizovat pod jedním symbolem. Tím se nám stal jestřáb na rameni a maskovací komplet woodland.


Tehdy (ještě v éře manuálních zbraní) byla naše výbava strohá. Jednak to bylo poměrně vysokou cenou zbraní, munice a výstroje, druhak tím, že jsme končili základní školu a sehnat nějakou tu brigádu, kde by slušně platili, nebylo jednoduché. Podpora z řad rodiny, u většiny z nás, byla ještě více strohá než naše výstroj. Dodnes si pamatuji jak jsem na akce chodil v montérkových kalhotách, což byl vlastně tankistický převlečník z druhé světové války, a vestě z tržnice.

Do roku 2003 jsme však všichni již působili úctyhodným dojmem. Výstrojí jednotlivce byl maskovací komplet, taktické vybavení jako vesta MTLBV nebo treky ALICE, velká polní a výbava pro dlouhodobější pobyt v terénu byla samozřejmost.

Většina týmu byla vybavena AEG zbraněmi, k dispozici byla radiostanice RF 10 a nechyběl nám ani zdravotník (zdravotnice). Vzal jsem na sebe úkol polního kuchaře. Tím pádem útočnému družstvu ubyla zátěž a na vícedenních akcích jsme měli možnost vybudovat kvalitní zázemí.

Avšak nic netrvá věčně a tak koncem roku 2003 se díky interním problémům tým rozpadl. Po zhruba třičtvrtě roku letargie, na jednom přepadu dětského tábora, se tři členové rozhodli navázat a tým znovu postavit. O rok později vznikla nová nášivka a jednotka se rozrostla do úctyhodného počtu šestnácti členů organizovaných pod dvěma verzemi nášivek (Č.Budějovice / Kamenný Újezd). Tato druhá generace trvala až do roku 2008.

V současnosti u HAWKS „slouží“ již třetí generace, ale její elán a nadšení pro věc je stejně neutuchající jako všech členů před nimi. A právě díky tomu si naše jednotka zachovala svou tvář a charakter kamarádství i přesto, že se v ní vystřídalo bezmála tři desítky lidí a to ať aktivních nebo na zkoušku.

„Per aspera ad astra“
Jack “Mawerick“ Sutton